O mně

Díky, že jste navštívili můj blog a doufám, že se vám budou recenze líbit.

Abych byl úplně přesný – moje články o knihách nejsou recenze v pravém slova smyslu. Jednak poslední dobou čtu hlavně klasiku a tu recenzovat už je trochu pasé, ale hlavně není mou snahou příliš hodnotit, co se dané knize povedlo nebo nepovedlo a rozebírat kategoricky všechno do posledního písmene.

Moje články tedy spíš berte jako takové úvahy, kterými si především sám tříbím svoje myšlenky, které mě v průběhu čtení napadly. Někdy budou mít tvar recenzí, protože jsem mě zrovna chuť něco šíleně sepsout, někdy ne :)

Co se žánrů a stylů týče, nevadí mi prakticky žádná klasika (nepamatuju si, kdy se mi naposled něco z klasiky nelíbilo... je to divný, ale je to tak), fantasy, sci-fi (i když to poslední dobou méně), mám hodně rád Tolkiena a přečetl jsem i pár knih od Pratchetta.

Jinak nedám dopustit na Shakespeara a poslední roky čtu zejména viktoriánskou literaturu. Prokládám to buď jinou klasikou, nějakou Shakespearovou hrou nebo něčím lehčím (jako třeba Stiegem Larssonem, ale ten byl na mě lehký už trochu moc narozdíl třeba od Nesbøho)

Z českých autorů mám rád Hájíčka a Tučkovou a nesnáším Třeštíkovou. A Hartla jsem nečetl a nehodlám, to je asi jasný.

Kdybyste měli sami nějakou myšlenku/poznámku k uvedeným knihám, určitě ji napište do komentářů, podiskutujem…

Tomáš Štambera